Členské obce » Horní Lideč

znak HLObec Horní Lideč leží v kotlině ohraničena od severozápadu úpatím svahů Javorníků, Vizovických vrchů od jihozápadu a Bílých Karpat od severovýchodu. Za první písemnou zmínku o obci je pokládána zakládací listina cisterciáckého kláštera ve Vizovicích z 20. srpna 1261. V obci se nachází několik památek lidové architektury: dřevěná sýpka s pavlačí z poloviny 19. stol., repliky dřevěné zvonice a roubené studny.

Z náboženských objektů se zachovala socha Matky milosrdenství (1874), kamenný kříž (1920), kaple se zvonicí (1929). Za velkého úsilí a dobrovolné práce občanů byl v letech 1992 až 1994 vybudován filiální kostel sv. Václava.

V současné době se Horní Lideč stala přirozeným centrem celé spádové oblasti Hornolidečska.

Obec Horní Lideč poskytuje mnoho možností jak strávit příjemnou dovolenou. Pro sportovně založené návštěvníky nabízí Relaxační a turistické centrum Ke kulturnímu dění v obci patří připomínka Tří králů, masopustní veselí s fašankovým průvodem, velikonoční pomlázka, koncerty ve sportovně turistickém areálu, obchůzka Mikuláše s čerty, adventní koncerty, výstava lidových betlémů, živý vánoční betlém, setkání nově narozených dětí u vánočního stromku a tradiční silvestrovské vatry. Každoročně 28. září slaví obec pouť se svatováclavským jarmarkem.

Obec Horní Lideč získala v roce 2001 ocenění Vesnice roku Zlínského kraje.

 

www.hornilidec.cz

               Kostel sv. Vaclava HL         Sportovni areal HL

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka

 

Haven't heard of https://windice.io/dice ? So it's time to find out what it is! And with this you can change your life once and for all!