Členské obce » Valašská Polanka

znak Val.PolankaValašská Polanka je písemně zmiňovaná už v roce 1361, kdy patřila k cisterciáckému klášteru v nedalekých Vizovicích.

Je rozložena mezi kopci Vizovické vrchoviny a Javorníků. Kromě kostela z roku 1778 a kamenného kříže z roku 1779 je na území obce možno vidět i nemálo tradičních valašských roubených staveb.

Na sklonku 19. století do tehdejší Polanky zavítal na svém putování za lidovou písní hudební skladatel Leoš Janáček. Byl později jedním z iniciátorů vystoupení Polančanů na národopisné výstavě v Praze r. 1895, kde předvedli Dožatou a svatbu z Polánky, tak jak ji do farní kroniky zapsal a s nimi nacvičil místní farář P. Antonín Přibyl. Tradice „starovalašské dožaté" je v obci živá dodnes.

Procházka po okolní přírodě nabízí nemálo zajímavého ze života fauny i flóry a rovněž nádherné pohledy na valašské kopce. V průběhu roku je možné navštívit spoustu kulturně- společenských akcí či zhlédnout folkórní události („Mikuláše", fašankáře, velikonoční klabotáře apod.)

Ve Valašské Polance si lze pronajmout některé z hřišť sportovního areálu u ZŠ, a to včetně tělocvičny, nebo využít víceúčelový sportovní areál PARADON s letní zahradní restaurací U Kurtu.

Valašská Polanka je držitelem Modré stuhy za rok 2009 v soutěži Vesnice roku Zlínského kraje.

 

www.valasskapolanka.cz

          sportovni areal s kostelem v pozadi         spiningove centrum ve Valasske Polance

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka

 

Haven't heard of https://windice.io/dice ? So it's time to find out what it is! And with this you can change your life once and for all!