Aktuality » Koncert - Petr Bende a Pavel Helan

 


 
17.04.2011

Koncert - Petr Bende a Pavel Helan

V novém kulturním domě v Lidečku se koná společný koncert známých zpěváků - Petra Bendeho a Pavla Helána.

Finalista soutěže Česko hledá superstar z roku 2005 Petr Bende se hudbou zabýval již od útlého mládí. V pěti letech začal hrát na bicí, které dostal jako dárek od svého otce, rovněž hudebníka. S přibývajícím věkem působil jako bubeník v několika kapelách, především ve skupině Kamelot, se kterou si zahrál jako předskokan skupiny Čehomor nebo Noname. Po úspěchu v soutěži Česko hledá superstár vydal své první album, po kterém následovaly další dvě CD. Hudbu i text si tento talentovaný hudebník skládá sám.

Pavel Helan, autor písní, kytarista, zpěvák, imitátor a moderátor z Moravských Knínic u Brna. S hudbou začínal jako kytarista jazzbandu the Young Pekáč Mojmíra Bártka, kde si osvojil důležité heslo “Strýcu hrej, neustále hrej ...!”. Byl členem vokálního kvarteta Alba Mons, spolupracoval s Mladými brněnskými symfoniky, zvítězil v pořadu Do-re-mi, napsal hudbu ke hrám divadla Prkno a Absolutního divadla, působil jako učitel hudební výchovy v USA, spolupracoval s cimbálovou muzikou Prespoľan, dětskými sbory, keltskou skupinou Gwalarn a brněnským U2 revivalem. V roce 2007 obdržel prestižního krtka na festivalu Zahrada, v roce 2008 vydal cd Je(mně) příjemně, ze kterého vzešla spolupráce s Petrem Bende a společná píseň Tráva.

Petr-Bende

 

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka