Turistika » Agroturistika

Agroturistika

Prlov agroturistikaNejvětší agroturistické centrum na Hornolidečsku vybudovala obec Prlov, která vykoupila zchátralou usedlost U Húšťú a proměnila ji v moderní rekreační statek s ubytováním až pro 20 lidí. K dispozici je vlastní kuchyně i společenská místnost, která vznikla přebudováním bývalého chléva. Okolní pastviny obývá stádo ovcí a koz, na další stráni je k vidění pasoucí se skot a stádo koní. Návštěvníci, kteří chtějí okusit venkovský život, mohou využít k přípravě jídla místní zdroje. Mají příležitost podojit si kozy nebo si zkusit výrobu ovčích a kozích sýrů. Děti jistě uvítají příležitost poznat zblízka domácí zvířata nebo vidět při práci pastevce s ovčáckými psy. Objednat si lze také vyjížďku v kočáře taženém koňmi,nebo si na koních vyjet do přírody,půjčit si horské kolo a zarybařit si.

V Agroturistickém centru se konají také doplňkové akce, soutěž v sečení trávy kosou, ovčácké slavnosti, kurzy výroby sýrů, barvení látek nebo setkání harmonikářů „pod starou lípou". Možnost ubytování a projížďky na koních nabízí také Hucul club ve Francově Lhotě. Zájemci se mohou vydat pod dohledem instruktorů na hodinové vyjhucul klubížďky, nebo také na několikadenní putování valašskou krajinou. Hucul klub nabízí také možnost výcviku jízdy na huculských koních nebo hipoterapii a jízdu pro zdravotně postižené (vhodné např. pro postižené rostroušenou sklerózou, www.hucul-club.cz). Asi nejkomplexnější nabídku turistických aktivit nabízí horský penzion SEVERKA (www.penzion-severka.cz)

 

  •  Agroturistické centrum v Prlov

  •  Hucul klub ve Francově Lhotě

  •  Penzion Severka Valašská Senice

  •          

 

 

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka